از اهمال کاری تا پردستاوردی

آموزش غیر حضوری از اهمال کاری تا پردستاوردی

(پیشنهاد ما خرید بسته کامل اهمال کاری و کمال طلبی با تخفیف بیشتر است)

از اهمال کاری تا پردستاوردی

شاید جالب باشه براتون که هفت نوع اهمال کارى داریم؛
من سه نوعش را داشته ام، شما ممکن است اصلا نداشته باشید یا انواع دیگرش را داشته باشید؛ یک نوعش مقاومت و لج پنهان است در برابر دیگران که چیزى از درون کار را در بیرونت خراب میکند.
من در این درس نمیخواهم شما آدم منظم چهارچوب دار بشوید، زیرا خودم هم نتوانستم! اما قطعا میتوانید هم در زندگیتان توانگر بشوید به مدل خودتان هم کمى نظم هاى جالب پیدا کنید.
افتخار داشتیم که جناب سید سهیل رضایى عزیز نیز نکاتى نغز در درس دیروز گفتند که با تدوینى منحصر به فرد در اختیارتان قرار میگیرد.

اگر علائم زیر را دارید احتمالا اهمال کارى دارید و حیف است برایش کارى نکنید:

این درس خیلی بیش از آنچه فکر می کنید بدرد زندگى، ثروت آفرینى و بازده عمر شما می خورد.
مهمترین سرفصل ها
✔️آیا هر اهمال کاری بد است؟

✔️در نیمه دوم زندگی به چه سوالاتی باید پاسخ داد؟
✔️باید حواسمان به کدام تله های شخصیتی باشد؟ سه تله پشت اهمال کارى
✔️هر کس برای اهمال کاریش دلیلی دارد، دلیل شما چیست؟
✔️تمرینهای عملی برای رهایی از اهمال کاری

امتحان کارشناسی ارشد ثبت نامش آغاز شده است و شما می گذارید برای روز آخر و به امید، تمدید وقت ثبت نام!
بناست میهمانی بروید، اینقدر کارهای متفرقه انجام می دهید که اساسا سر شام می رسید.
۱ ماه دیگه امتحان مهمی دارید ولی احساس می کنید الان باید برید باشگاه برای تناسب اندامتان یه کاری بکنید.
سه سال است در یک رابطه بی هدف و عقیم در جا می زنید، صحبت جدی کردن درباره این رابطه را هی به تعویق می اندازید.
PROCRASTINATION (به تعویق اندازی و اهمال کاری) گرفتاری بسیاری از ما مردم است. اگر خوب بگردیم زیر این عقب انداختن در روان آدمی یک مقاومت RESISTANCE وجود دارد که جای تحلیل دارد.

خیلیها قدرت تصمیم گیرىشان قوى نیست، یعنى خیلى وقت می گذارند که همه جزئیات را محاسبه کنند و همینطورى فرصتها را از دست میدهند.ما معمولا به این افراد اهمال کار نمیگوییم، بلکه به کسى می گوییم به تعویق انداز که تصمیم را گرفته ولى اجرا را شروع نمی کند؛

این خطرناک تره زیرا فرد می تونه ماه ها در همین وضعیت بمونه:

رابطه اشتباه؛

شغل اشتباه ،

رشته اشتباه ،

قبوض از وقت گذشته.

درس " از اهمال کارى تا پردستاوردى " براى کسانیست که از اهمال کارى خویش خسته شده اند.

از مواجهه با یک مسئول طفره می روید؟ باید با رئیستان رو برو شوید اما به تعویق می اندازید. باید درخواست اضافه حقوق کنید اما طفره می روید؟
همیشه برای شام بیرون، میهمانی خانوادگی، پس دادن بازدید عید و . وقت ندارید؟
رژیم غذایی و ورزشتان را به "شنبه" موکول می کنید؟
همیشه قبل از یک کار مهم احساس خستگی میکنید؟ خوابتان میگیرد؟
موقع کارهای مهم مریض میشوید؟
نقش انتقادی زیاد به خود می گیرید؟
آزمایشات پزشکی خود را به تعویق می اندازید؟
وقت برای کسی می گذارید و شادی خویش را به تعویق می اندازید؟
کارها را مایلید انجام دهید ولی به تعویق می اندازید.
تمامی آرزو کردنها اتلاف وقت است.
"منتظر می مانم تا اوضاع بهتر شود "، باعث رکود الان شما می شود.
هیچ وقت کارها خودبخود روبراه نمی شوند.
نمیشود ما امروز طوری زندگی کنیم به این امید که فردا طوری دیگر زندگی کنیم.
کار انجام دادن مستم زحمت کشیدن، خطر کردن و تغییر یافتن است.
فراموش نکنید اغلب کسانیکه کاری نمی کنند، منتقد می شوند.
آیا کسی که کارهای بزرگ می کند وقت حرفهای مفت دارد؟
هیچ کاری نکردن به ملال ختم می شود: اضاعه الفرصه غصه
اگر در همین لحظه کاری بکنید، به تازگی و خلاقیت می رسید.

پاسخ: دانش زندگى نشده مثل آبراه لایروبى نشده دچار راکدى و گندیدگى آب می شود.
در عوض کمى وارد زندگى واقعى شد و از شیوه هاى هوشمندانه اجتناب از زندگى واقعى خود را نجات داد مثل: نقل قول هاى تصنعى از کتب و نویسندگان مختلف و بلغور کردن کلمات بزرگان
اکثر کسانیکه همش دنبال جمع کردن اطلاعات هستند و نه زیستن آن معلومات، دچار انباشت مخرب معلومات می شوند.
چه بکنند اینها ؟
١-حتما کار اصلیه را که از طریق رکود، انجامش نمی دهند؛ باهاش رویارو بشوند و قصه را بدون معطلى جمع کنند؛ پشت سر اکثر اهمال کاری ها، یک وظیفه اصلى است که ناخودآگاه عقبش می اندازى.
٢-معلومات جدید جمع نکنند: کتاب، فایل کامپیوترى، دروس غیرحضورى و پادکست
۳-چک کنند اعتیاد به نت و جمع اورى اطلاعات نداشته باشند.
٤-یک رویه ثابت رشد فردى را در پیش بگیرند، مثلا حتما سر ظهر باید سه دقیقه با خودم آیین شکر بجاى بیاورم، شبها ساعت ١۳ سه صفحه زبان بخونم
٥-کمتر حرف بزنند و اون تصویر کاذب داناى کل را دیگر به جامعه مخابره نکنند.
۶-خیلى مراقب کمال طلبى منفى باشند.

براى بهبود اهمالکاری فرصت به خودتان بدهید و ریشه هاى آنرا ردیابى کنید؛
خیالتان راحت که با عذاب وجدان نمیتوانید.

نظرات دانشجویان حضوری سمینار از اهمال کاری تا پردستاوردی:

مرتضی: خیییلییی عااالی و کاربردی و دلنشین بود آقای دکتر خیییلی چسبید ، ممنونم ازتون. ترکیب تدریس شما و جناب رضایی هم که خودش جداگونه و به تنهایی فوق العاده بود.

فاطمه: دکتر واقعا عالی بود خدا قوت .خیلی خوشحالم که تونستم برای اولین بار در کلاستون شرکت کنم.

میلاد: واقعا سمینار عالی ای و‌ پرباری بود، کلی نکته کاربردی یاد گرفتم که خیلی اوقات ازش غافل بودم.

شیوا: سمینار عااالی بود خیلی خوشحالم که اخرین جمعه تعطیلاتم پردستاورد بود ممنون دکتر شیری عزیز.

مریم: شنیدن درسهای غیرحضوری شما پر از حال خوب و یادگرفتنهشرکت در سمینارها و کلاسهای حضوری شما یه لطف و صفای خاصی داره که آدم بعد از بیرون اومدن از اون فضا دیگه آدم سابق نیست.یه چیزی هر چند شاید کوچیک تو وجود آدم ت میخوره،یه حال فوق العاده،یه شروع دوبارهممنون به خاطر کیفیت عالی سمینار، خوشحالم که حضور داشتم و ممنون از شما و استاد رضایی بزرگوار.

چرا این درس بدرد من میخورد ؟ (Why)

شاید جالب باشه براتون که هفت نوع اهمال کارى داریم؛
من سه نوعش را داشته ام، شما ممکن است اصلا نداشته باشید یا انواع دیگرش را داشته باشید؛ یک نوعش مقاومت و لج پنهان است در برابر دیگران که چیزى از درون کار را در بیرونت خراب می کند.
من در این درس نمی خواهم شما آدم منظم چهارچوب دار بشوید، زیرا خودم هم نتوانستم! اما قطعا می توانید هم در زندگیتان توانگر بشوید، به مدل خودتان هم کمى نظم هاى جالب پیدا کنید.

در این دوره چه عایدم خواهد شد ؟ (What)

ممکن است ماجرا جدی تر از اهمال کاری باشد. شما کدام نوع به تعویق اندازی را دارید؟ (هفت نوع) آخرین شیوه های ۲۰۱۹ در تغییر اهمال کاری با تمرین عملی

دانلود فایل

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها